Dotacje na kotły z Ecodesign.

Kup na raty 0%

Kup na raty 0%

ATMOS KOMBI DC 25SP

 • Producent: Atmos

 • Historia ceny
 • Cena netto: 17 804,07 zł 21 899,00 zł
 • Zadzwoń
 • Oblicz_raty_duckblue

Kocioł stalowy, zgazujący drewno z możliwością spalania pelet. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego. Model 25 kW.

Klasa kotła: Ecodesign, 5 Klasa
Materiał korpusu wodnego: Korpus stalowy
Paliwo podstawowe: Pellet, Drewno opałowe

Kocioł stalowy, zgazujący drewno z możliwością spalania pelet. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego.

Kotły ATMOS KOMBI DC/SP poprzez swoją konstrukcję umożliwiają spalanie drewna przy wykorzystaniu zasady generatorowego zgazowania drewna z wykorzystaniem wentylatora wyciągowego, który wysysa spaliny z kotła. Zakres produkowanych mocy powoduje, że są one stosowane do ogrzewania domów mieszkalnych jednorodzinnych i innych tego typu obiektów.

Konstrukcja kotła oparta jest na trzech komorach umieszczonych nad sobą. Górne komory służą do zgazowania drewna, dolna -  najniżej położona komora posiada z przodu palnik i jest wykładana ceramiką dla zapewnienia optymalnej jakości spalania. Systemy spalania są odseparowane płaszczem wodnym, w wyniku czego nie mają na siebie dużego wpływu, co pozwoliło na wysoką wydajność przy ogrzewaniu różnymi paliwami. Odprowadzenie spalin do komina zapewnia jeden przewód dymny więc wymagany jest tylko jeden komin.

Paliwem dla kotłów typu ATMOS DC jest suche drewno o kaloryczności 15 - 18 MJ/kg, średnica 80 - 150 mm, 12 - 20% wilgotności lub pellet klasy A1.

Korpus kotła wykonany jest z blach o grubości 3-8 mm. Składa się z komory paliwowej która w swojej dolnej części posiada ceramiczną kształtkę z podłużnym otworem umożliwiającym przepływ gazów i spalin. Kształtki ceramiczne znajdują się również w komorze dopalania. Z tyłu kotła znajduje się kanał spalinowy, który w górnej części wyposażony jest w zawór do rozpalania. Ceramiczna komora spalania oraz odwrotne spalanie umożliwiają praktycznie doskonałe spalanie z minimalną ilością substancji szkodliwych.

Kotły ATMOS DC muszą być podłączone z zastosowaniem zaworu termoregulacyjnego (np. ESBE) lub przez LADDOMAT 21 w celu zabezpieczenia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 65C°. Wymagana temperatura robocza kotła wynosi 80 - 90 °C. Zalecana jest instalacja z akumulacją i Laddomatem 21.

Dodatkowe informacje:

 • ČSN EN 303-5 klasy 5, EKODESIGN 2015/1189
 • Kocioł typu KOMBI do spalania także peletu.
 • Możliwość spalania dużych kawałków drewna.
 • Ceramiczna komora spalania.
 • Małe gabaryty i niski ciężar.
 • Łatwe czyszczenie.

Producent udziela gwarancji:
2 lata od daty zakupu na sprawne działanie kotła.
3 lata od daty zakupu na sprawne działanie kotła przy montażu z Laddomatem lub zaworem TV i zbiornikiem akumulacji ciepła

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację kotła można pobrać ze strony producenta.

Parametry techniczne kotłów typu ATMOS Combi

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.