Dotacje na kotły z Ecodesign.

Bufor TWL PR 500

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TWL
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
    Czas realizacji: od 1 do 7 dni - prosimy pytać
  • Cena netto: 3 162,60 zł 3 890,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Wysokiej jakości zbiornik akumulacji ciepła z wężownicą, ocieplony, w otulinie typu OkoLine. Pojemność 500 l.

Wysokiej jakości, produkowany w Niemczech, zbiornik akumulacji ciepła z wężownicą, ocieplony, w otulinie typu ÖkoLine.

Zbiornik akumulacyjny TWL-Technologie z jedną wężownicą wykonany jako nieemaliowany (czarny). Wyprodukowany ze stali jakości S235JR + AR zgodnie z normami DIN 4753 i DIN EN 12897. Zbiorniki są zagruntowane z zewnątrz, a w środku surowe. Jest to zasobnik wody (bufor) z przeznaczeniem na zdemineralizowaną wodę kotłową. Standardowo w sklepie FUEGO oferujemy umiejscowienie przyłączy pod kątem 180° względem siebie. Możliwe jest wyprodukowanie bufora z innym umiejscowieniem przyłączy, a także wprowadzenie innych niestandardowych modyfikacji. O szczegóły i wycenę takich modyfikacji prosimy pytać obsługę sklepu FUEGO.pl.

Na izolację ÖkoLine składają się różne materiały izolacyjne inteligentnie rozmieszczone w odpowiednich miejscach co znacznie poprawia właściwości termoizolacyjne. Izolacja posiada specjalne wycięcia w kształcie litery V dzięki czemu uzyskano możliwość elastycznego formowania materiału izolacyjnego. Od strony zbiornika izolacja posiada wkładkę wykonaną z włókien poliestrowych o grubości 20 mm dlatego dokładnie dopasowuje się do zbiornika i umożliwia optymalne zamknięcie. Całość umieszczona jest w eleganckiej osłonie zamykanej za pomocą zamka błyskawicznego. Przy użyciu korków izolacyjnych ÖkoLine do zamknięcia
nieużywanych muf można uzyskać wymaganą klasę efektywności energetycznej (szczegóły poniżej).

Izolacja ÖkoLine-D składa się ze styropianu o grubości 80 mm oraz z flisu z włókien poliestrowych o grubości 20 mm. W przypadku tej izolacji stałe straty cieplne są o około 10% mniejsze niż w przypadku tradycyjnych elastycznych izolacji z pianki lub flisu.

Izolacja ÖkoLine-C składa się z Neoporu (szarego styropianu pokrytego specjalną powłoką) o grubości 80 mm oraz z flisu z włókien poliestrowych o grubości 20 mm. W przypadku tej izolacji stałe straty cieplne są o około 30% mniejsze niż w przypadku tradycyjnych elastycznych izolacji z pianki lub flisu. Posiada ona również dodatkową izolację dna zbiornika.

Izolacja ÖkoLine-B składa się z Neoporu (szarego styropianu pokrytego specjalną powłoką) o grubości 100 mm oraz z flisu z włókien poliestrowych o grubości 20 mm. W przypadku tej izolacji stałe straty cieplne są o około 50% mniejsze niż w przypadku tradycyjnych elastycznych izolacji z pianki lub flisu. Posiada ona również dodatkową izolację dna zbiornika.

Izolacja ÖkoLine-A składa się z Neoporu (szarego styropianu pokrytego specjalną powłoką) o wymaganej grubości, zależnej od pojemności zbiornika oraz miejscowo zainstalowanych paneli próżniowych. W przypadku tej izolacji stałe straty cieplne są o około 65% mniejsze niż w przypadku tradycyjnych elastycznych izolacji z pianki lub flisu. Posiada ona również dodatkową izolację dna zbiornika.

Zbiorniki akumulacyjne pozwalają na zmagazynowanie energii cieplnej przygotowanej np. przez kocioł na paliwa stałe a następnie jej przekazywanie w sposób ciągły do instalacji centralnego ogrzewania. Zastosowanie tego typu buforowania może skutkować zmniejszeniem zużycia opału nawet do 30 %. Kolejne atuty instalacji ze zbiornikiem akumulacji ciepła to wydłużenie żywotności kotła poprzez jego pracę w optymalnych parametrach, zmniejszone ryzyko zagotowania wody w kotle, ograniczenie wytwarzania smoły w kotle, a także możliwość równoczesnego podłączenia kilku źródeł ciepła.

Producent udziela 60 miesięcy gwarancji na zbiornik.

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację można pobrać ze strony producenta.

Parametry techniczne buforów, zbiorników akumulacyjnych TWL

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.