Dotacje na kotły z Ecodesign.

DREW-MET Uni Drex 18 kW z palnikiem peletowym

  • Cena netto: 12 784,55 zł 15 725,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue
UNIWERSALNY : PELLET - DREWNO OPAŁOWE

Stalowy kocioł uniwersalny spalający pellet oraz zgazujący drewno. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Model 18 kW. 

Klasa kotła: Ecodesign, 5 Klasa
Materiał korpusu wodnego: Korpus stalowy
Paliwo podstawowe: Pellet
Paliwo zastępcze: Drewno opałowe

Stalowy kocioł uniwersalny spalający pellet oraz zgazujący drewno. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody, zabezpieczonych zgodnie z normami PN-B-02413:1991 i BN-71/8864-27.

Kotły UNI DREX są kotłami zgazowującym drewno, w których zachodzi zjawisko tworzenia się gazu palnego poprzez zgazowywanie drewna. Jest to dobra propozycja dla osób, które posiadają zapasy odpowiednio przechowywanego drewna opałowego o wilgotności 15-20%. W kotle UNI DREX w wersji z palnikiem peletowym mamy możliwość ogrzewania peletem drzewnym bez konieczności demontażu drzwiczek. Zbiornik zasypowy możemy ustawić z lewej lub prawej strony, co ułatwia dopasowanie do małych kotłowni. Dzięki automatycznemu rozpalaniu obsługa urządzenia sprowadza się do minimum. Palnik wyposażono w samoczyszczący ruszt, a zaawansowany sterownik umożliwia pełną kontrolę procesu spalania. Kotły te znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody. Dedykowane są głównie do ogrzewania domów mieszkalnych jednorodzinnych i innych tego typu obiektów.

Paliwem podstawowym jest pellet drzewny oraz zastępczo drewno opałowe. Szczegółowe parametry paliwa dostępne są w dokumentacji technicznej.

Kocioł DREW-MET UNI DREX jest wykonany z wysokiej jakości, atestowanych, kotłowych blach stalowych. Wymagana jest współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym jeżeli paliwem jest drewno.

Zalety kotła Drew-Met UNI DREX z palnikiem peletowym:

  • Certyfikat Ecodesign.
  • 5 klasa wg normy 303-5:2012.
  • Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotłowej.
  • Żeliwny ruchomy ruszt.
  • Panele ceramiczne stabilizujące proces spalania.
  • Możliwość współpracy z miarkownikiem ciągu.
  • Obsługa zaworu mieszającego.
  • Automatyczne rozpalanie peletu.

Producent udziela 4 lata gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację kotła można pobrać ze strony producenta.

Parametry techniczne kotła Uni Drex z palnikiem peletowym

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.