Dotacje na kotły z Ecodesign.

STEP- KS 100 - 1000 kW

  • Obserwuj produkt:
  • Producent: STEP
INDYWIDUALNA WYCENA KOTŁOWNI - 607 201 400

Kocioł do spalania całych kostek słomy STEP-KS 100 - 1000 kW z automatycznym załadunkiem.

Paliwo podstawowe: Słoma

Urządzenie służy do spalania biomasy w postaci całych kostek słomy w pozycji pionowej.

Urządzenia do spalania biomasy (spalanie całych balotów słomy w pozycji pionowej) przeznaczone są do ogrzewania mniejszych obiektów (np. obiektów przemysłowych, ciepłowni komunalnych, budynków gospodarczych, hoteli, itp.).

Jest to kocioł typu ciepłowodnego. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 4,0 bar. Maksymalna temperatura robocza to 110 st.C Moc kotła w zakresie 100 - 1000 kW dobierana jest do potrzeb zamawiającego.

Kocioł na słomę STEP-KS składa się z chłodzonej wodą komory spalania, nadstawki oraz pionowego wymiennika spalin. Komora spalania jest podzielona na dwie części belką poprzeczną chłodzoną wodą. Przednia część służy do pionowego układania bel słomy. Za poprzecznicą znajduje się tylna część komory, w której następuje spalanie paliwa. Komora spalania osadzona jest na nadsuwie poprzecznym sterowanym hydraulicznie. W dnie znajduje się przenośnik ślimakowy do automatycznego opróżniania na końcu skoku. Spaliny wychodzące z komory spalania kierowane są w dół wzdłuż obudowy wymiennika spalin do wnętrza wymiennika. Wylot spalin z wymiennika znajduje się w górnej części i może być dostosowany do usytuowania kotłowni zgodnie z projektem kotłowni. Kotły dostarczane są z całym osprzętem wraz z izolacją i poszyciem.

Sterowanie i regulacja: W kotle zastosowano stopniową automatyczną regulację wydajności z ciągłym skanowaniem; określana jest wartością podciśnienia w komorze spalania oraz liczbą cykli suwów w zależności od temperatury wyjściowej wody obiegowej kotła. Powietrze pierwotne dostarczane jest otworami znajdującymi się po obu stronach komory pod rusztem, natomiast powietrze wtórne dostarczane jest do komory przez wentylator, który wspomaga prawidłowe spalanie paliwa przy minimalnej emisji NOx i CO. Wentylator wyciągowy umieszczony na wylocie spalin steruje za pomocą przetwornicy częstotliwości zadanej w komorze podciśnienia oraz zasysa powietrze pierwotne pod ssawę.

Paliwem zastosowawczym kotłów TRUTNOV STEP-KS są prostokątne bele słomy (słoma rzepakowo-zbożowa, konopna, szczaw energetyczny tianszański), o parametrach: max. profil 1250 x 800 mm, maks. długość 2200 mm, maks. wilgotność 20%; średnio tłoczony, maks. zawartość popiołu 5%; zawartość substancji niepalnych (pył, piasek): max. 0,4%. Bele muszą być całkowicie zwinięte, nie mogą być zdeformowane, a ich wilgotność musi być równomierna. Niezbędne jest dostosowanie konstrukcji otworu wlewu paliwa, a nawet komory spalania do specyfiki beli. Przy każdej zmianie rodzaju paliwa należy wyregulować spalanie.

Palenisko można przystosować do spalania odpadów drzewnych (zrębki, kora, pelety), kukurydzy, sieczki itp.

Czyszczenie: Wyładunek popiołu z komory odbywa się automatycznie za pomocą poprzecznego przenośnika ślimakowego umieszczonego w tylnej części komory. Powierzchnie dostarczające ciepło należy okresowo czyścić mechanicznie za pomocą specjalnych szczotek, a do zbierania popiołu zastosowano łatwe w demontażu drzwi i furtkę.

Hydrauliczny transport paliwa: Do automatycznego transportu paliwa (tj. beli słomy) do kotła służy platforma robocza z płytą dociskową uruchamianą tłokiem hydraulicznym. Platforma robocza jest zintegrowana z obwodem sterowania kotła, co oznacza, że ​​działa automatycznie na polecenie podania paliwa do kotła. Bele należy ładować na platformę za pomocą urządzenia przeładunkowego, takiego jak wózek widłowy lub tor dźwigowy, który przenosi belę z magazynu do kotłowni i umieszcza ją na platformie roboczej przed płytą dociskową.

Kotłownie projektowane są na indywidualne zamówienie, wg potrzeb zamawiającego.