Dotacje na kotły z Ecodesign.

MPM DS 14 kW

 • Obserwuj produkt:

 • Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 7 200,00 zł brutto
 • Cena netto: 5 690,24 zł 6 999,00 zł
 • Zadzwoń
 • Oblicz_raty_duckblue
ZASTĄPIONY MODELEM DS PLUS

Stalowy kocioł grzewczy, bez nadmuchu, przystosowany do spalania drewna opałowego. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Model 14 kW.

Stalowy kocioł grzewczy, bez nadmuchu, przystosowany do spalania drewna opałowego. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody.

Kocioł MPM DS jest wykonany jako kocioł wodny, niskotemperaturowy. Może pracować w instalacjach z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody grzewczej układu otwartego. Może też pracować w układzie zamkniętym po zastosowaniu fabrycznej wężownicy schładzającej i wymaganych przepisami zabezpieczeń. Jego zastosowanie to ogrzewanie domów jednorodzinnych oraz małych i średnich budynków o różnym przeznaczeniu. Paliwem podstawowym jest drewno opałowe.

Kotły typu MPM DS pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego ich eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych konstrukcji spawanej. Posiada dużą komorą zasypową, ruchomy ruszt żeliwny, wymiennik ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych oraz dyszę ceramiczną. Kocioł wyposażono w przełącznik ciągu, który ułatwia rozpalanie oraz przyśpiesza przejście przez tak zwany punkt rosy. Komora spalania i dysza ceramiczna posiadają doprowadzenie powietrza pierwotnego i wtórnego z możliwością regulacji. Cały wymiennik kotła jest izolowany termicznie, za pomocą izolacji z wełny mineralnej, która obniża straty ciepła do minimum. Stalowe osłony kotła są malowane wysokiej jakości lakierem proszkowym.

Kocioł MPM DS posiada wygodne drzwiczki zasypowe umieszczone z przodu kotła (występuje także wersja z zasypem górnym). W górnej części, pod klapą obudowy znajduje się wyczystka dająca dostęp do kanałów spalinowych oraz dyszy ceramicznej. Kocioł posiada także wyczystki w ściance bocznej.

Dodatkowe informacje:

 • 5 klasa wg normy 303-5:2012.
 • Certyfikat Ecodesign.
 • Palnik wirowy - dysza ceramiczna.
 • Przełącznik ciągu - klapka krótkiego obiegu.
 • Oddymianie komory załadowczej.
 • Wysoka sprawność spalania.
 • Ruchomy ruszt żeliwny.
 • Szybki montaż kotła podczas instalacji w kotłowni.

Producent udziela 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika kotła (połączeń spawanych). 2 lata na sprawne działanie i pozostałe podzespoły. Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest montaż kotła z zastosowaniem zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego). Wymagana jest współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym.

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację kotła można pobrać ze strony producenta.

Parametry techniczne kotła MPM DS 14

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.