Dotacje na kotły z Ecodesign.

MPM DS II 10 kW

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: MPM
 • Waga: 260 kg
 • Dostępność: Dostępny Dostępny
 • Cena netto: 3 413,82 zł 4 199,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue

Stalowy kocioł grzewczy, bez nadmuchu, przystosowany do spalania węgla kamiennego. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Model 10 kW.

Klasa kotła: Ecodesign, 5 Klasa
Materiał korpusu wodnego: Korpus stalowy
Paliwo podstawowe: Węgiel kamienny
Paliwo zastępcze: Drewno opałowe

Stalowy kocioł grzewczy, bez nadmuchu, przystosowany do spalania węgla kamiennego. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody.

Kocioł MPM DS II jest wykonany jako kocioł wodny, niskotemperaturowy. Może pracować w instalacjach z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody grzewczej układu otwartego. Może też pracować w układzie zamkniętym po zastosowaniu fabrycznej wężownicy schładzającej i wymaganych przepisami zabezpieczeń. Jego zastosowanie to ogrzewanie domów jednorodzinnych oraz małych i średnich budynków o różnym przeznaczeniu. Paliwem podstawowym jest węgiel kamienny typu orzech.

Kotły typu MPM II DS pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego ich eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych konstrukcji spawanej. Posiada dużą komorą zasypową, ruchomy ruszt żeliwny, wymiennik ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych oraz dyszę ceramiczną. Kocioł wyposażono w przełącznik ciągu, który ułatwia rozpalanie oraz przyśpiesza przejście przez tak zwany punkt rosy. Komora spalania i dysza ceramiczna posiadają doprowadzenie powietrza pierwotnego i wtórnego z możliwością regulacji. Cały wymiennik kotła jest izolowany termicznie, za pomocą izolacji z wełny mineralnej, która obniża straty ciepła do minimum. Stalowe osłony kotła są malowane wysokiej jakości lakierem proszkowym.

Kocioł MPM DS II posiada wygodne drzwiczki zasypowe umieszczone z przodu kotła (występuje także wersja z zasypem górnym). W górnej części, pod klapą obudowy znajduje się wyczystka dająca dostęp do kanałów spalinowych oraz dyszy ceramicznej. Kocioł posiada także wyczystki w ściance bocznej.

Dodatkowe informacje:

 • 5 klasa wg normy 303-5:2012.
 • Certyfikat Ecodesign.
 • Palnik wirowy - dysza ceramiczna.
 • Przełącznik ciągu - klapka krótkiego obiegu.
 • Oddymianie komory załadowczej.
 • Wysoka sprawność spalania.
 • Ruchomy ruszt żeliwny.
 • Szybki montaż kotła podczas instalacji w kotłowni.

Producent udziela 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika kotła (połączeń spawanych). 2 lata na sprawne działanie i pozostałe podzespoły. Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest montaż kotła z zastosowaniem zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego). Wymagana jest współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym.

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację kotła można pobrać ze strony producenta.

Parametry kotła zasypowego 5 klasy MPM DS II

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.