Dotacje na kotły z Ecodesign.

Kup na raty 0%

Kup na raty 0%

MPM DS Wood 18 kW

  • Cena netto: 7 478,86 zł 9 199,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Stalowy kocioł grzewczy, bez nadmuchu, przystosowany do spalania drewna opałowego. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody systemu otwartego. Model 18 kW.

Klasa kotła: Ecodesign
Materiał korpusu wodnego: Korpus stalowy
Paliwo podstawowe: Drewno opałowe

Stalowy kocioł grzewczy, bez nadmuchu, przystosowany do spalania drewna opałowego. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody systemu otwartego.

Kocioł MPM DS Wood jest wykonany jako kocioł wodny, niskotemperaturowy. Może pracować w instalacjach z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody grzewczej układu otwartego. Występuje też wersja kotła przeznaczona do pracy w układzie zamkniętym. Jego zastosowanie to ogrzewanie domów jednorodzinnych oraz małych i średnich budynków o różnym przeznaczeniu. Paliwem podstawowym jest drewno opałowe.

Kotły typu MPM DS Wood pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego ich eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych konstrukcji spawanej. Posiada dużą komorą zasypową, ruchomy ruszt żeliwny, wymiennik ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych oraz wirowy palnik ceramiczny. Kocioł wyposażono w przełącznik ciągu, który ułatwia rozpalanie oraz przyśpiesza przejście przez tak zwany punkt rosy. Komora spalania i dysza ceramiczna posiadają doprowadzenie powietrza pierwotnego i wtórnego z możliwością regulacji. Cały wymiennik kotła jest izolowany termicznie, za pomocą izolacji z wełny mineralnej, która obniża straty ciepła do minimum. Stalowe osłony kotła są malowane wysokiej jakości lakierem proszkowym.

Kocioł MPM DS Wood posiada wygodne drzwiczki zasypowe umieszczone z przodu kotła. W górnej części, pod klapą obudowy znajduje się wyczystka dająca dostęp do kanałów spalinowych oraz dyszy ceramicznej. Kocioł posiada także wyczystki w ściance bocznej.

Dodatkowe informacje:

  • Certyfikat Ecodesign.
  • Palnik wirowy - dysza ceramiczna.
  • Przełącznik ciągu - klapka krótkiego obiegu.
  • Oddymianie komory załadowczej.
  • Wysoka sprawność spalania.
  • Ruchomy ruszt żeliwny.
  • Szybki montaż kotła podczas instalacji w kotłowni.

Producent udziela 4 lata gwarancji na szczelność wymiennika kotła (połączeń spawanych). 2 lata na sprawne działanie i pozostałe podzespoły. Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest montaż kotła z zastosowaniem zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego z siłownikiem). Wymagana jest współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym.

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację kotła można pobrać ze strony producenta.

Parametry techniczne kotła MPM DS Wood

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.