Dotacje na kotły z Ecodesign.

PEREKO QmPell EVO 8 kW

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: PEREKO
 • Czas realizacji: Wysyłka - 24 h roboczych

 • Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 9 390,00 zł brutto
 • Cena netto: 7 626,02 zł 9 380,00 zł
Wysyłka - 24 h roboczych

Kocioł stalowy, z podajnikiem, przystosowany do spalania biomasy w postaci pelet drzewnych. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania. Model 8 kW.

Klasa kotła: Ecodesign, 5 Klasa
Materiał korpusu wodnego: Korpus stalowy
Rodzaj podajnika: Podajnik ślimakowy
Materiał ślimaka: Ślimak stalowy
Rodzaj palnika: Wrzutkowy
Paliwo podstawowe: Pellet

Kocioł stalowy, z podajnikiem, przystosowany do spalania biomasy w postaci pelet drzewnych. Przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub z obiegiem wymuszonym systemu otwartego lub zamkniętego, które posiadają zabezpieczenia zgodne z wymaganiami PN-91/B-02413.

Kotły grzewcze PEREKO QmPell EVO należą do grupy kotłów ze ślimakowym podajnikiem paliwa i palnikiem biomasowym. Kotły te w zależności od wybranej mocy, mogą być stosowane do ogrzewania domów jednorodzinnych, mniejszych ośrodków wypoczynkowych, warsztatów i innych tego typu obiektów.

Paliwem jest pelet drzewny: PN-EN ISO 17225-2:2014 – klasa A1 o wartości opałowej minimum 16,5 MJ/kg, zawartości wilgoci do 10%, granulacji 6±1 mm,  zawartości popiołu do 0,7 %.

Kocioł PEREKO QmPell EVO ma konstrukcję stalową spawaną. Nie wymaga od użytkownika stałego rozpalania, gdyż w kotle zastosowano zapalarkę, a paliwo ze zbiornika dozowane jest przez automatyczny podajnik ślimakowy do palnika biomasowego gdzie jest spalane. Sterowanie elektroniczne włącza w sposób sekwencyjny podajnik i wentylator. Korpus kotła wykonany jest z blachy stalowej P265GH. Izolację cieplną kotła wykonano z wełny mineralnej obudowanej estetycznymi kasetami z blachy ocynkowanej, malowanej proszkowo, o wysokiej odporności na korozję.

Zalety kotła PEREKO QmPell EVO:

 • Kocioł klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012.
 • Certyfikat Ecodesign.
 • Wentylator wyciągowy.
 • Wysoka sprawność.
 • Ekonomiczne spalanie paliwa.
 • Automatyczna praca kotła.
 • Prosta obsługa i konserwacja.

Producent udziela 5 lat gwarancji od daty zakupu na szczelność wymiennika. 2 lata na podzespoły. Pełna gwarancja uwarunkowana  jest prawidłowym zabezpieczeniem temperatur pracy kotła. Szczegóły dostępne w karcie gwarancyjnej.

Szczegółowe parametry znajdują się w sekcji "parametry techniczne". Dokumentację kotła można pobrać ze strony producenta.

Parametry techniczne kotła QmPell EVO

Gwarancja na produkty zakupione w sklepie FUEGO.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie FUEGO posiadają gwarancję producenta, która obowiązuje na terenie Polski. W opisie produktu podajemy ogólne warunki gwarancji producenta, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach internetowych producenta, a także w karcie gwarancyjnej produktu.

Gwarancja udzielana przez producenta w żaden sposób nie ogranicza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową i rękojmi.