Regulus PLAN R 1/ 40

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Regulus
 • Waga: 1 kg
 • Dostępność: Dostępny Dostępny
  Czas realizacji: Do 7 dni roboczych
 • Cena netto: 152,85 zł 188,00 zł

Grzejnik miedziano - aluminiowy, typu konwektorowego z podłączeniem bocznym, przeznaczony do uniwersalnych, jedno i dwururowych systemów ogrzewania wodnego. Model PLAN R1/40.

Grzejnik miedziano - aluminiowy, typu konwektorowego z podłączeniem bocznym, przeznaczony do uniwersalnych, jedno i dwururowych systemów ogrzewania wodnego.

Grzejniki Regulus PLAN to kolejne wcielenie popularnych grzejników REGULUS-system, które tym razem wyposażono w gładki front typu PLAN, nadający grzejnikom wyjątkowo dekoracyjny charakter oraz płaską górną osłonę grzejnika. Jednocześnie grzejniki doskonale zachowują swoją podstawową funkcję grzewczą, realizowaną na dwa sposoby - poprzez promieniowanie cieplne oraz konwekcyjne nagrzewanie powietrza.

Grzejniki Reguluss PLAN z podłączeniem bocznym zbudowane są z układu wodnego i układu oddawania ciepła. Układ wodny składa się z równomiernie rozmieszczonych wewnątrz grzejnika poziomych rur miedzianych spiętych na końcach pionowymi kolektorami zbiorczymi. Na rurach grzejnych osadzono lamelki z blachy aluminiowej, które oddają ciepło ogrzewając przepływające przez grzejnik powietrze. Przednia i tylna ściana grzejnika ma postać gładkiej powierzchni z aluminium. Konstrukcję dopełniają osłony boczne. Dział techniczny sklepu www.fuego.pl chętnie udzieli Państwu dodatkowych informacji na temat budowy i funkcjonowania grzejników Regulus. Połączenie rur miedzianych z aluminiowymi lamelkami jest stykiem suchym, nie podlegającym korozji elektrochemicznej. Rozwiązanie to jest skuteczne i trwałe w czasie (technologia własna firmy REGULUS).

Grzejniki Regulus bardzo dobrze sprawdzają się w nowoczesnych instalacjach centralnego ogrzewania o małej pojemności wodnej w których temperatura układu jest sterowna przez automatykę kotła. Także w instalacjach niskotemperaturowych, ogrzewanych na przykład pompą ciepła lub gazowym kotłem kondensacyjnym, Regulus sprawdzi się znakomicie. Po uruchomieniu ogrzewania grzejniki szybko grzeją pełną mocą co umożliwia szybkie dogrzewanie pomieszczeń również w okresach przejściowych (wiosna, jesień). Dodatkowym atutem jest mały ciężar własny - ułatwia montaż nawet na ściankach lekkiej konstrukcji (np. gipsowo-kartonowych). Kolor podstawowy to biel (RAL 9003).

Zalety produktu:

 • Gładka powierzchnia frontu.
 • Mała pojemność wodna.
 • Mała masa własna grzejników.
 • Estetyczny wygląd.
 • Ponadstandardowa gwarancja.
 • Wielka powierzchnia czynna.
 • Wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego materiałów tworzących grzejniki.
 • Trwałość grzejników - miedź i aluminium są odporne na korozję prostą.
 • Bogata kolorystyka.

Producent udziela gwarancji :

- 25 lat - obiekty o mikroklimacie charakteryzującym lokale mieszkalne, biurowe, urzędy itp.
- 10 lat - obiekty o ponadprzeciętnej wilgotności powietrza oraz o zwiększonym reżimie higieniczno - sanitarnym jak baseny, myjnie, suszarnie, jednostki pływające, lokale usługowe oraz wszelkie obiekty przemysłowe w tym infrastruktura portów.

Każdy grzejnik wyposażony jest w odpowietrznik, komplet wieszaków, kołki rozporowe, śruby, komplet uszczelek, oringi.

Parametry techniczne:

Moc 85/75/20*: 155 Watt
Moc 75/65/20*: 128 Watt
Moc 55/45/20*: 76 Watt
Wysokość: 135 mm
Długość: 400 mm
Grubość: 90 mm
Rozstaw przyłączy: 45 mm
Waga: 1 kg
Pojemność wodna: 0,12 l
Zasilanie: boczne -

* temperatura wody na zasilaniu/ temperatura wody na powrocie/ temperatura w pomieszczeniu.

Grzejniki Regulus można zamawiać w dowolnym kolorze z palety RAL (częściowo bez dopłaty).
Barwy z poniższej tabeli "Kolory Regulusa" dostępne są w standardowej cenie. Kolory wyświetlane na monitorze mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych barw RAL w zależności od parametrów monitora, dlatego poniższy wykaz należy traktować orientacyjnie!

(kliknij w obrazek aby powiększyć w nowym oknie)Kliknij [tutaj] aby przejść do rozszerzonej palety wszystkich dostępnych kolorów.

Uwaga! Grzejniki PLAN nie są dostępne w wersji Metallic.