Regulus Sollarius Vent SDE 12/ 60

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Regulus
 • Waga: 12 kg
 • Dostępność: Dostępny Dostępny
  Czas realizacji: Do 7 dni roboczych
 • Cena netto: 1 143,09 zł 1 406,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
Grzejnik miedziano - aluminiowy, typu konwektorowego z podłączeniem dolnym, z wentylatorem, dedykowany do niskotemperaturowych instalacji ogrzewania wodnego. Model SD12/E/60.
Grzejnik miedziano - aluminiowy, typu konwektorowego z podłączeniem dolnym, z wentylatorem, dedykowany do niskotemperaturowych instalacji ogrzewania wodnego.

Grzejnik Sollarius VENT SD/E - dolnozasilany z wentylatorem i z płaską kratką górną - jest zbudowany tak samo jak standardowy grzejnik Regulus-system. Różnica polega na tym, że w dolnym pakiecie lamelek utworzono miejsce dla wentylatora. Do grzejnika dołączony jest odpowiednio dobrany wentylator, którego zastosowanie umożliwia znaczne zwiększenie mocy grzejnika oraz sterowanie dynamiką grzania (sterowniki są opcją płatną). Dodatkowych informacji o dostępnych wariantach sterowania udzielą doradcy sklepu www.fuego.pl. Znajdujący się w zestawie zespół wentylatorowy zaopatrzony jest w osłonę perforowaną, elementy mocowania oraz przyłącze elektryczne - a jego montaż w grzejniku jest bardzo łatwy.

Grzejniki Regulus-system - są zbudowane z równomiernie rozmieszczonych wewnątrz grzejnika poziomych rur miedzianych spiętych na końcach pionowymi kolektorami zbiorczymi. Na rurach poziomych osadzono lamelki z blachy aluminiowej o wygiętych przednich i tylnych krawędziach, które ciasno do siebie przylegając, stanowią przednią i tylną ścianę grzejnika. Górne krawędzie lamelek są osłonięte płaską kratką, która stabilizuje całą konstrukcję i nadaje grzejnikowi Sollarius tradycyjny wygląd. Konstrukcję dopełniają osłony boczne. Połączenie rur miedzianych z aluminiowymi lamelkami jest stykiem suchym, nie podlegającym korozji elektrochemicznej. Rozwiązanie to jest skuteczne i trwałe w czasie (technologia własna firmy Regulus-system).

Grzejniki Regulus-system bardzo dobrze sprawdzają się w nowoczesnych instalacjach centralnego ogrzewania o małej pojemności wodnej, w których temperatura układu jest sterowna przez automatykę kotła. Także w instalacjach niskotemperaturowych, ogrzewanych na przykład pompą ciepła lub gazowym kotłem kondensacyjnym, Sollarius sprawdzi się znakomicie. Po uruchomieniu ogrzewania grzejniki szybko grzeją pełną mocą, co umożliwia szybkie dogrzewanie pomieszczeń również w okresach przejściowych (wiosna, jesień). Dodatkowym atutem jest mały ciężar własny - ułatwia montaż nawet na ściankach lekkiej konstrukcji (np. gipsowo-kartonowych). Kolor podstawowy to biel (RAL 9003).

Zalety produktu:

 • Odpowiednio dobrany wentylator.
 • Mała pojemność wodna.
 • Mała masa własna grzejników.
 • Estetyczny wygląd.
 • Ponadstandardowa gwarancja.
 • Wielka powierzchnia czynna.
 • Wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego materiałów tworzących grzejniki.
 • Trwałość grzejników - miedź i aluminium są odporne na korozję prostą.
 • Bogata kolorystyka.

Producent udziela gwarancji :

- 25 lat - obiekty o mikroklimacie charakteryzującym lokale mieszkalne, biurowe, urzędy itp.
- 10 lat - obiekty o ponadprzeciętnej wilgotności powietrza oraz o zwiększonym reżimie higieniczno - sanitarnym jak baseny, myjnie, suszarnie, jednostki pływające, lokale usługowe oraz wszelkie obiekty przemysłowe w tym infrastruktura portów.
- 2 lata - na wentylator - obiekty o mikroklimacie charakteryzującym lokale mieszkalne, biurowe, urzędy itp.

Każdy grzejnik wyposażony jest w zawór termostatyczny, odpowietrznik, komplet wieszaków, kołki rozporowe, śruby, komplet uszczelek, oringi.

Parametry techniczne:

Moc 85/75/20*: 1996 Watt
Moc 75/65/20*: 1844 Watt
Moc 55/45/20*: 1106 Watt
Wysokość: 117,5 cm
Długość: 60 cm
Grubość: 9 cm
Rozstaw przyłączy: 5 cm
Waga (bez wentylatora): 11,6 kg
Pojemność wodna: 1,18 l
Zasilanie: dolne -

* temperatura wody na zasilaniu/ temperatura wody na powrocie/ temperatura w pomieszczeniu.
Producent podaje, że moc grzejnika z załączonym wentylatorem pracującym na pełnych obrotach wzrasta o 100%. Zamontowany wentylator w stanie spoczynku powoduje, że grzejnik osiąga około 70% mocy.

Grzejniki Sollarius można zamawiać w dowolnym kolorze z palety RAL (częściowo bez dopłaty).
Kolory wyświetlane na monitorze mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych barw RAL w zależności od parametrów monitora, dlatego poniższe wykazy należy traktować orientacyjnie !

(kliknij w obrazek aby powiększyć w nowym oknie)


Interesujące są również kolory typu antyczne srebro oraz struktury młotkowe, srebrzyste itp.

Kliknij [tutaj] lub w poniższy obrazek aby przejść do rozszerzonej palety kolorów.
Dodatkowe informacje o produkcie

Przykład widoku od spodu

Przykład widoku od spodu

Przekrój grzejnika Sollarius

Przekrój grzejnika Sollarius